دونالد ترامپ
دونالد ترامپ

احتمال برکناری وزیر بهداشت آمریکا توسط ترامپ

به نقل از خبرگزاری رویترز، دو رسانه آمریکایی وال استریت ژورنال و پلتیکو خبر از احتمال برکناری وزیر بهداشت آمریکا (آلکس ایزار) توسط ترامپ داده اند اما سخنگوی کاخ سفید (جود دیر) این خبر را تکذیب کرده و گفت: وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا تحت ریاست آلکس ایزار همچنین به مدیریت خود در ارتباط با برخی از اولویت‌ های رئیس جمهور آمریکا ادامه خواهد داد.

سخنگوی کاخ سفید (جود دیر) خاطر نشان کرد: هرگونه گمانه زنی درباره پرسنل دولت غیر مسئولانه بوده و یک نوع انحراف حواس از کلیت پاسخ دولت به بحران شیوع ویروس کووید ۱۹ محسوب می‌ شود.

رسانه وال استریت ژورنال به نقل از شش منبع آگاه به مباحث اظهار کرد، نارضایتی از عملکرد آلکس ایزار وزیر بهداشت آمریکا در دولت رو به افزایش بوده اما دولت فعلا خواستار اعمال تغییرات بزرگ در حین تداوم مقابله با شیوع کرونا در کشور که تاکنون بیش از ۵۳۰۰۰ آمریکایی را به کام مرگ کشانده، نیست.

رسانه پلتیکو نیز در گزارش خود نوشت که فهرست کوتاه اسامی نامزدهای جانشینی آلکس ایزار در این وزارتخانه شامل دبورا برکس، هماهنگ کننده ویژه کرونا ویروس در کاخ سفید، سیما ورما،‌ رئیس مرکز خدمات Medicare and Medicaid و اریک هارگان، معاون وزیر بهداشت و خدمات انسانی دولت است.

کایتلین اوکلی، سخنگوی وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا در پاسخ به درخواست برای اظهارنظر درباره گزارش های مرتبط با احتمال برکناری وزیر بهداشت آمریکا توسط ترامپ عنوان کرد: آلکس ایزار همچنان درگیر عملیات پاسخ به بحران جهانی مربوط به سلامت عمومی بوده و وقت پرداختن به نزاع های داخلی را ندارد.

منبع: تابناک

مطلب پیشنهادی

متروی تهران

استفاده ماسک در مترو اجباری شد

دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به مصوبه جدید ستاد ملی مقابله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *